Start: Rozwiązania
A+ R A-

Rozwiązania

Drukuj PDF

Automatyka domowa

Systemy alarmowe SATEL oprócz poprawy bezpieczeństwa pozwalają poprawić komfort życia codziennego. Dzieje się to za pomocą licznych opcji i urządzeń przeznaczonych do realizacji funkcji inteligentnego domu. Istnieje cały szereg rozwiązań, które zwalniają nas z konieczności wykonywania wielu rutynowych czynności. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

 

Sterowanie oświetleniem

Za pomocą centrali INTEGRA w prosty sposób można zrealizować sterowanie światłem w domu. Odpowiednio zaprogramowany system może automatycznie załączyć światło, dzięki np. czujce ruchu umieszczonej w korytarzu. Jest to wygodne chociażby w momencie, gdy wchodzimy do domu. Podobnie wstając w nocy do łazienki czy kuchni, światło w korytarzu mogłoby samoczynnie się załączyć uwalniając nas od konieczności szukania po omacku wyłącznika na ścianie.

Dodatkową korzyścią ze sterowania oświetleniem jest funkcja symulacji obecności - przy dłuższym wyjeździe, sterowane za pomocą systemu INTEGRA światła mogą zniechęcić potencjalnych włamywaczy obserwujących dom.

 

Sterowanie roletami

Inną godną uwagi funkcją jest sterowanie elektrycznie podnoszonych rolet. Dzięki temu możemy sterować całymi grupami rolet (na przykład, opuszczając wszystkie rolety z południowej elewacji za pomocą jednego przycisku), a w momencie opuszczenia domu i załączenia czuwania INTEGRA samoczynnie domknie wszystkie rolety - aby następnie je podnieść z chwilą powrotu domowników.

 

Automatyczne zraszanie ogródka

Za pewną ekstrawagancję można by uznać możliwość automatycznego podlewania trawnika - nawet z uwzględnieniem opadów: system załączy zraszanie tylko wtedy, gdy przez określony czas nie padał deszcz. Zaletę tą szybko jednak docenią ci, co poświęcają dużo energii na utrzymanie ogrodu w pięknym stanie, i nie chcą tego efektu zniweczyć w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

 

Zalety systemu alarmowego

  • Bezpieczeństwo - system alarmowy zapobiega i pomaga zwalczyć skutki włamania w obiekcie, w którym został zainstalowany.

  • Funkcjonalność - dzięki wielu możliwościom jakie dają nowoczesne systemy alarmowe jesteśmy w stanie sprawić, że nasze mieszkanie stanie się w pełni zautomatyzowane.

  • Elastyczność - SATEL to alarmy, które doskonale nadają się do montażu zarówno w małym mieszkaniu jak i dużych budynkach.

  • Łatwy montaż - systemy alarmowe SATEL nie są wymagające pod kątem przygotowania do montażu. Można je zainstalować w już zupełnie urządzonych pomieszczeniach bez konieczności ingerencji w wystrój.

  • Design - SATEL charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi oraz wyglądem, który można dobrać do wystroju wnętrza.

 

Przykład zastosowania

System alarmowy został oparty na centrali INTEGRA 32. Jest ona idealna do małych i średnich obiektów, oferując możliwość rozbudowy systemu w przyszłości. Umożliwia prowadzenie monitoringu, wykorzystywanie powiadamiania i funkcji zdalnego dostępu. Zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo i spokój. Jej niewątpliwą zaletą jest elastyczność programowania oraz zaawansowana funkcjonalność, a dodatkowym atutem możliwość obsługi i programowania przy pomocy manipulatora LCD.

Przykładowa konfiguracja systemu alarmowego dla 3-pokojowego mieszkania